MUZEUM ZIEMI PISKIEJ

ZNAD PISY

ROZMOWY KLIO...

Odsłon : 364104

Informacje z Muzeum Ziemi Piskiej
Warsztaty archeologiczne
(5 głosów, średnia ocena 5.00 na 5)

W piątek 11 kwietnia 2014r. w Piszu gościł znany historyk regionalista, archeolog i etnolog dr Jerzy Marek Łapo z Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie. Doktor J. M. Łapo jest autorem kilku książek z pogranicza archeologii i etnologii, ukazujących problematykę znalezisk archeologicznych przez pryzmat dawnych mazurskich wierzeń ludowych. Prowadzi też prace wykopaliskowe oraz nadzorował pod kątem archeologoicznym inwestycje w centrach historycznych miast, m.in. w Piszu.

Więcej…
 
O Muzeum Ziemi Piskiej...
(6 głosów, średnia ocena 4.83 na 5)

 

W Piszu już przed 1945r. istniało muzeum. Mieściło się w centrum miasta, na poddaszu pięknego, neogotyckiego ratusza, oddanego do użytku w styczniu 1901r. Nie znamy ani zasobów tej instytucji ani jej charakteru, choć wydaje się bardzo prawdopodobne, że miało ono charakter regionalny. Potem przyszła II wojna światowa i w 1945r. Warmia i Mazury znalazły się w granicach Polski.

 

Więcej…
 
Tego nie można przegapić !!!

 

Wojciech Sumliński - z wykształcenia psycholog, z wyboru dziennikarz śledczy, z "bezprawia" państwa ścigany za płatną protekcję jako rzekomy pośrednik między komisją weryfikacyjna WSI a oficerami tajnych służb powiązanych z wywiadem rosyjskim. W tle wydarzeń: Paweł Graś "Nie pamiętam", Bronisław Komorowski "nie głosowałem za rozwiązaniem WSI". I wiele innych postaci życia publicznego oraz codzienne zmagania z rzeczywistością quasi państwa.

 
fragment "Z mocy nadziei"
Wszystko zaczęło się od przeszłości Bronisława Komorowskiego, w której jest wiele białych plam – od 1989 roku, a może jeszcze wcześniej? W tamtym czasie obecny prezydent RP miał spotkanie w rosyjskich nieruchomościach przy alei Szucha w Warszawie, po którym – według jednego ze świadków – miał powiedzieć, że teraz kariera stoi przed nim otworem. Co miał na myśli? (...)

 

Zapraszamy !!!  9 kwietnia 2014 roku, godz. 18.00 w Muzeum Ziemi Piskiej w Piszu.

 
"Jak wagary to tylko w Muzeum..."
(6 głosów, średnia ocena 5.00 na 5)

 

Niedawno kolega Szymon W., zaprzyjaźniony belfer w jednej z piskich szkół, uznał, że dożyliśmy czasów, gdy młodzieży trzeba będzie organizować wagary. No cóż, jego słowa rychło okazały się prorocze i od tej pory kolegę Szymona będę zaliczał w poczet klasyków, godnych cytowania. Nie to jest jednak najzabawniejsze – w końcu ludzie od wieków kogoś muszą cytować i lepiej Szymona W., niż jakiegoś Karola M.…  Rzecz w tym, że  nam dorosłym - to organizowanie wagarów wychodzi z roku na rok coraz lepiej!!! I razem z młodzieżą nieźle się przy tym bawimy.

 

Więcej…
 
Zapraszamy serdecznie

mazuryzapamietane

 

Więcej: http://www.pisz.pl/pl/aktualnosci/art1102.html

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 11

reportazzzycia logo right

ZOBACZ RÓWNIEŻ

O budowaniu prawdy polsko-ukraińskiej

article thumbnail

 Rozpoczęły się wakacje, wreszcie zrobiło się ciepło, pogoda plażowa, ciepłe długie wieczory skłaniają do błogiego lenistwa. Na swojej po [ ... ]


Reduta Wyklętych

W jednym z ostatnich swoich grypsów do synka Andrzeja płk Łukasz Ciepliński „Pług” prezes ostatniego zarządu organizacji „Wolność i Niez [ ... ]


Co z tą granicą?

article thumbnail

Temat granicy polsko - rosyjskiej stał się nieoczekiwanie na nowo aktualny, zarówno ze względu na starania powiatu piskiego i kilku innych powiat [ ... ]